Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Charles Clark Shield Division 4 13 22 Feb 20
29 Feb 20
Caroline Springs
9/175 K Twentyman 47* L Blackman 47 J Forbes-Anthony 25  DT Liyanage 3/24 W Hoare 2/51
def East Coburg
172 DT Liyanage 54 J Gilmour 46  GK Weerasekara 3/34 J Arandez 3/41
Caroline Springs Town Centre Recreation Reserve (Oval 1) 
"Sport" King Shield Division 4 Seconds SF 7 Mar 20
8 Mar 20
Aberfeldie Park
7/176 D Thurtell 56 AL Betts 35 Z Bateman 32 L Italiano 28  D Gazelle 2/29
def East Coburg
90  Z Bateman 5/11 M Schroth 3/29
Aberfeldie Park (Oval #2 - East Turf) 
Graham Muir Shield 14 22 Feb 20
29 Feb 20
Pascoe Vale Central
241 M Smith 64 L McKay 59 R Gutbier 38  H Sultan 4/33 Z Haider 2/33 P Tancredi 2/44
def by East Coburg
9/272 M Athanasiadis 57 Z Haider 41 A Trimboli 32  B Gutbier 3/54 Y Bhatt 2/29
Oak Park (North Oval) 
T20 Round Robin - HASSETT 2 12 Nov 19 Jacana
6/120(cc) S Dissanayaka 52 TM Gunasekara 26  J Ahmed 2/6 R Singh 2/32
def East Coburg
4/74(cc)  P Jayasundera 2/4
Jacana Reserve (Oval #1 South) 
Musgrove Sunday One Day Grp A 1 6 Oct 19 East Coburg
def by Jacana (2)
Jackson Reserve 
NWMCA T/20 3 10 Dec 19 East Coburg
5/175(cc) C Webber 68 C Pollock 43  
def by Darebin Chargers CC
2/279(cc) P Kapoor 163* V Dhillon 79 L Singh 31*  H Sultan 2/45
Jackson Reserve 
Under 12 (4) Friday QF 28 Feb 20 Sydenham / Hillside
4/121  
tied East Coburg
6/121  
Taylors Hill Recreation Reserve (Oval #2) 
McCabe Shield 16 A 2 19 Oct 19 East Coburg
2/125(cc)  
def by Coburg Cricket Club
4/142 J Singh 31 y Singla 26  
Jackson Reserve 
Under 10s 16 28 Feb 20 East Coburg
v Kensington Gold
Brearley Reserve 
Under 14 (3) Friday 3 25 Oct 19 East Coburg
9/88(cc)  
def by East Keilor Cricket Club
8/150  
Jackson Reserve 
16 B GF 14 Mar 20
15 Mar 20
Kensington Junior CC
9/185 B Chiam 54 T Reichert 44 Lx Mizis 33  R Rakesh 3/38 W Christian 2/21 R Rakes 2/40
def by East Coburg
5/191 R Rakes 57 A Saini 56 K Sharma 35*  R O'Connor 3/43
JJ Holland Park (Synthetic 1) 
Andrew Knight Shield QF 22 Feb 20 Tullamarine
9/248(cc) J Calleja 84 D Connell 52* GG Scicluna 38  R Mead 3/18 A Imran 2/34 L McGuffie 2/42
def East Coburg
156 A Rechichi 50* A Zain 40  M Flatman 5/18 B Harrison 2/39
Gladstone Park Reserve 
Under 14 (4) Friday SF 5 Mar 20
6 Mar 20
East Coburg
9/62(cc)  L Cullen 2/7 J Curcic 2/7 O Panaia 2/9
def by Keilor 2
2/107(cc) L Cullen 27* L Mulcahy 26  
Jackson Reserve 

Facebook